Pomoč, ali veste?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

tema odprta - 8. dec 2006 21:38 | ogledi: 10.459 | odgovori: 28

Kaj se je zgodilo pri nas - 5-letna vnukinja je dobila UŠI. Ja, dobro ste slišali, uši. Hči je čisto panična, ker ima punčka lepe dolge laske... Šli so že v dežurno lekarno.

Dajmo glave skupaj, tako kot znamo, svetujte z vašimi izkušnjami, povejte domača zdravila... Ko so bili moji otroci v vrtcu, smo v lekarni dobili nek "petrolej" ali kaj je že bilo.

Pozdravček!

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. dec 2006 21:58

Joj, joj, spet so ven udarile, sem že na enem drugem forumu zasledila. Kar se tiče domačih zdravil nimam nobenega pametnega nasveta. Ko sta bili moji hčeri, tudi obe dolgolaski , ušivi, sem v lekarni kupila šampon proti ušem. Mlajši hčeri so se ponavljale iz tedna v teden, vse smo naredili, kot je treba, pa ni nič pomagalo. Potem sem pogledala na stekleničko, kateri insekticid in kakšno koncentracijo vsebuje, vzela enakega za vrtne uši, samo da sem razredčila na dvojno lekarniško koncentracijo in od takrat je mir. Je pa res, da je od tega že 15 let. Upam, da se jih čimprej znebite, me že glava srbi. LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. dec 2006 22:01

Pa potem sem kak teden hodila z "okisano" glavo okoli. Moja mama je bila za bolj drastične ukrepe, je polovica vasi sedela pri nas na dvorišču, mama je pa frizirala. Loni Makaroni

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. dec 2006 22:10

Mi smo otrokom glave našprical po nasvetu ene frizerke kar z biokilom. Na srečo fante, s kratkimi lasmi. Je pa pomagalo, medtem ko tisti šampon iz lekarne proti ušem ni. Je pa zdaj to že kake 20 let nazaj. Nena

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

8. dec 2006 22:13

Uh, Dragička, ne se sekirati. V našem koncu (Domžale) za eno šolo vem, kjer tudi razsajajo (nečaka hodita tja) že kaka dva meseca. V šoli so svetovali, naj mame deklicam z dolgimi lasmi glavo operejo s šamponom proti ušem (kako to poteka, žal nimam pojma, ker sama še nimam otrok, kako je pa mama z mano postopala pred 20 leti, se pa tudi ne spomnim), nato pa jim naredijo "tesno h glavi prilegajočo se" frizuro (tesno kito, tesno figo, tesen čop) in lase fino posprejajo z lakom za lase, da naredijo"čelado". Veliko mamic se je namreč zbalo, da bo treba deklice ostriči, pa so učiteljice svetovale tak ukrep dokler težava ne bo dokončno odpravljena. Mislim, da je za dolgolaso deklico uporaba laka za lase (četudi vsak dan cel mesec, ...) dolgoročno manj škodljiva kot šok terapija s striženjem. Sasenka Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 08. dec 2006 22:15:10

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

8. dec 2006 22:15

Mi smo jih imeli, ko je bila najmlajša hči v vrtcu od marca meseca do junija. Groza. Eni starši niso dali veliko na to in potem so jih dobili še ostali in potem še doma vsi trije. Šampona sem toliko prekupila, da ga je zmanjkalo od Logatca do Ljubljane. Pa smo bili en teden čisti, pa je spet prinesla domov. Potem pa smo šli junija na morje in sem doma dva dni samo prala, vse blazine, rjuhe, igrače, še tepihe sem čistila non stop. Potem pa smo šli za en teden na morje in zgleda, da jim ni prijala morska voda, ko smo pa prišli domov, smo najmlajšo izpisali iz vrtca in je bilo vse ok., jeseni so vzgojiteljice povedale, da so se verjetno redile v ležalnikih, tistih, na katere so hodili otroci spat in vsak dan niso dobili istega. Tudi mene že vse srbi. Upam, da jih boste uspešno rešili. Kot sem napisala, obstajajo šamponi, pa naj vas ne bo sram zaradi tega. Uši gredo na čiste lase. Malčica

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

8. dec 2006 22:16

nečakinja je dobila uši - v vrtcu, pa je dobila, mislim da v lekarni, nek glavniček na baterije. kmalu so izginile

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. dec 2006 22:24

ene dvajset let nazaj tudi meni ni šampon pomagal, pa so mi vsak dan z glavničkom dobro prečesali lase nad pultom in so izginile. matilda

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

8. dec 2006 22:25

Moji vnukinji je hči oprala lase z šampomom proti ušem sedaj pa ji po vsakem pranju lase namaže z mešanico kisa in vode.Malo smrdi a očitno pomaga. Uši od takrat ni več dobila kljub temu, da še vedno razsajajo v vrtcu. Priporočam dnevni pregled glave vsaj še nekaj časa. Iča

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

9. dec 2006 1:25

Dragička, šampon proti ušem iz lekarne in glavniček....zanesljivo pomaga. Treba je pa lase nekajkrat oprati, pa redno gnide z glavničkom odstranjevati! Hči je bila lansko leto na dopustu na Grenlandiji, jih je cela družina (ona, zet in vnuk) dobila od Eskimov...ko so se vrnili v Ljubljano, pa še jaz!Je bila kar nekaj časa panika, se pa je vse srečno končalo!Ne pozabiti na posteljnino, jo je treba prekuhati, prav tako vse brisače, ščetke in glavnike.... Joj, me že vse srbi, ko se tega samo spominjam Nena PS: mi smo takrat tudi po Internetu nasvete iskali, je zet hodil ob 11.h ponoči v dežurno lekarno šampone kupovati.... Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti